Menu

Moje spojrzenie na filmy

Hej :) Mam na imię Patrycja i jestem nałogowym filmoholikiem. Każdą wolną chwilę poświęcam na obejrzenie jakiegoś filmu. Ten blog powstał, ponieważ moimi ocenami chciałabym się podzielić z innymi.

Prawdziwa miłość wszystko zwycięży - czyli o filmie "Pamiętnik"

patryska121

Przeglądając zwiastuny filmów natrafiłam na jeden bardzo interesujący. Mowa tutaj o adaptacji powieści Nicholsa Sparska "Pamiętnik". Jako, że moim ulubionym rodzajem filmów są melodramaty postanowiłam go obejrzeć. Byłam bardzo ciekawa czy sam film będzie tak samo dobry jak obiecujący wydawał się zwiastun. 

Film ten opowiada historię Noah i Alice, którzy w czasie wakacji zakochują się w sobie. Niestety jak na melodramat przystało każdej miłości coś musi stanąć na drodze. Tak było i w tym przypadku, a tą przeszkodą byli rodzice Alice, którzy nie akceptowali Noah, ponieważ był biedny. Po jej wyjeździe Noah przez cały rok, codziennie pisze do niej listy. Nie otrzymuje jednak żadnej odpowiedzi. Dopiero po 14 latach Alice nie mogąc o nim zapomnieć przyjeżdża do niego, lecz na jej palcu jest pierścionek zaręczynowy. Bohaterka staje przed bardzo trudnym dylematem dotyczącym jej dalszego życia... Jaką decyzję podejmie Alice? Czy będąc na jej miejscu zrobilibyśmy to samo? Warto postawić się na miejscu bohaterki po poznaniu historii i odpowiedzieć sobie na to pytanie. 

Znalezione obrazy dla zapytania pamiętnik nicholas sparks film

Historię tą poznajemy w czasie gdy w domu spokojnej starości jeden z pensjonariuszy czyta fragmenty pamiętnika Alice, pewnej kobiecie imieniem Allie, która choruje na alzheimera i niczego ze swojej przeszłości nie pamięta. Mężczyzny jednak to nie zniechęca i codziennie czyta jej dalsze części. Kim jest ten mężczyzna i dlaczego codziennie przychodzi i czyta kobiecie kolejne rozdziały mimo, że ona nie pamięta tego co było dzień wcześniej? Każdemu kogo ciekawi odpowiedź na te pytania polecam obejrzenie filmu. 

Znalezione obrazy dla zapytania pamiętnik allie i noah

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że jeśli ktoś zamierza obejrzeć ten film powinien przygotować sobie chusteczki. Ogromne brawa należą się aktorom grającym główne role: Ryan Gosling i Rachel McAdams. Film ten jest idealnym ukazaniem, że prawdziwa miłość potrafi zwyciężyć wszystko. Nie chcąc zdradzać szczegółów mogę tylko powiedzieć, że na liście fana melodramatów i wyciskaczy łez nie może zabraknąć tego filmu. Zdecydowanie w mojej ocenie film zasługuje na 10/10. :)

Podobny obraz

© Moje spojrzenie na filmy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci